ZAKĄTEK BLIŻEJ ZIEMI to odległe od zgiełku miasta, wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o dzieciach – od starszaków w przedszkolu, po klasy trzecie szkół podstawowych.

W naszym siedlisku dzieci mają możliwość poznania uroków życia w otoczeniu zwierząt i blisko natury. Jako pasjonaci wiejskiego życia chcemy zapoznać najmłodszych z podstawowymi prawami przyrody oraz pokazać im, jak i do czego można wykorzystać tę wiedzę.

W oparciu o starannie opracowany scenariusz uświadamiamy dzieciom zależności pomiędzy roślinami, zwierzętami, człowiekiem i przyrodą nieożywioną. Na przykładzie niewielkiego gospodarstwa rolnego i wykonywanych w nim prac wprowadzamy naszych małych gości w świat pozbawiony elektryczności, komputerów czy sklepów i pokazujemy, że człowiek jest w stanie sam zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Bo tak naprawdę do szczęścia nie potrzeba wiele 🙂

Zajęcia prowadzone są w swojskiej, pełnej zwierząt zagrodzie. Dbamy o to, aby były atrakcyjne, różnorodne i łączyły naukę z zabawą. Edukując stawiamy na praktykę, ale korzystamy także z animacji i organizujemy konkursy. Dzieci sadzą rośliny, wyrabiają ciasto na chleb, wybierają jaja z kurnika, karmią kury, kaczki, świnki i króliki, mogą zobaczyć i spróbować, jak doi się kozę. Uczymy je, jak powstaje mąka, chleb, mleko, masło, sery czy miód, czyli zdrowa, niskoprzetworzona żywność. Dowiadują się także o tym, że pszczoły to nie tylko producentki miodu, ale i stworzenia, bez których życie nie mogłoby istnieć!

Uwaga: zajęcia edukacyjne są możliwe do przeprowadzenia  z grupami do 40 osób.  Większym grupom proponujemy program sportowo-rekreacyjny.zwierzaki

• zajęcia warsztatowe odbywają się pod naszą jabłonią lub w zaadaptowanej, starej kuźni.
• dla chętnych organizujemy ognisko z możliwością upieczenia kiełbasek na ruszcie oraz przejażdżkę na kucyku (pod opieką instruktora)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZORGANIZOWANE GRUPY SZKOLNE I PRZEDSZKOLNE !

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej.


  proponowana data wizyty


  nasi goście to

  maluchystarszakizerówkaI klasaII klasaIII klasadzieci starsze


  przewidywana liczba dzieci


  VIP class

  klasy integracyjneklasy specjalne


  organizator/placówka

  adres


  imię osoby do kontaktu

  numer telefonu

  adres e-mail


  imię i nazwisko zgłaszającego


  sugestie, uwagi, pytania


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zamieszczonych w powyższym formularzu przez PHU CIRI Katarzyna Mikulska, ul.Polna 11, 55-220 Miłocice, w celu obsługi przesłanego zapytania.

  TAKNIE

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Klucz.